Meediaklubi

• Mingi Muusika Üritus

2023-2025

Meediaklubi

LÜGi Meediaklubi loodi 2015. aasta septembris, algatajaks olid abituriendid Maarja Konrad ja Grete Lehemaa. Eelnevalt oli olemas koolileht Sinisulg ja kooli televisioon ning noortel tekkis mõte need ühe mütsi alla tuua. Lisaks loodi 2015. a sügisel ka LÜGi Meediaklubi blogi. Meediaklubi liikmed on osalenud ka kõikides  vabariiklikes meedia- ja multimeedialaagrites, toimunud on kohtumised ja õpitoad ajakirjanikega ning väisatud on ka ETV-d, TV3 (on ka saadete salvestustel kaasa löödud), Tallinna Filmi ja Meediakolledžit. Sügisest 2016 alustas meedia- ja filmialaseid õpinguid neli endist Meediaklubi liiget.

Meediklubi juhendaja on Tiina Brock.

Ametlik LÜGi MEEDIAKLUBI BLOGI asub siin

12. veebruaril 2015 ilmus LÜGi ajalehe “Sinisulg” esimene number

Koolitelevisoon

Koolitelevisiooni 2. saade, mis valmis detsembris 2016, on järelvaadatav siit

1. aprillil 2014 tehti LÜGis koolitelevisiooni. Ettevõtmises osales üle 10 õpilase, keda juhendas kooli IT spetsialist Henry Viiret. Õpilased said katsetada, kuidas näeb välja televisiooni tegemine. Saate formaat sarnanes kõige enam Ringvaate saatega. Vestlused ja intervjuud viidi läbi otseeetris stuudios ja lisaks näidati vahele varem salvestatud ja monteeritud saatelõike. Osa ettevalmistatud materjali ootab järgmist saadet.

Esimene koolitelevisiooni saade on järelvaadatav siit

Länsimaan Sanomat on LÜGi koolilehe eriväljaanne (aastatel 2013-2014), mille toimetus koosnes soome keele õpilastest.

Länsimaan Sanomat. Kolmas. 21.02.2014

Länsimaan Sanomat. Toinen. 20.02.2014

Koolilehe eriumber Länsimaan Sanomat. Ensimmäinen.

Meediaklubi tegemised

Meediast pungil!

Neljanda perioodi lõpus (aprillis 2016) osalesid meie kooli 5 õpilast multimeedialaagris Rakveres. Järgnevalt nende muljed.

Aprilli kolmandal nädalavahetusel harisime end meediahuviliste noortega multimeedialaagris, mis seekord toimus Rakveres. Laagrisse oli kohale tulnud noori mitmest Eesti maakonnast ning kõigi pilgud väljendasid janu meedia järele. Läänemaa Ühisgümnaasiumi 10.H klassist osales laagris viis inimest: Liisa Rootare, Hanna Kurg, Kristiina Liiv, Karl Jakob Nöör ja Eero Eks.

Traditsiooni kohaselt avati esimesel päeval üheskoos nii laager kui jäätised ning juba hetk pärast avamist oli lavalaudadel tarkusi jagamas Heidy Purga. Teisel päeval tuli meediahuvilistele teletöö saladusi paljastama TV3 reporter Keili Sükijainen, kes andis laagrilistele ka veidi nõu ning rääkis oma kogemustest meedias. Päevakava pakatas erinevatest meediategevustest ja kasulikku informatsiooni ei saa kokku lugeda isegi kahe käe sõrmedel.

Laagrilisi oli palju ning seepärast jaotati noored eraldi gruppidesse. Igal rühmal oli erinev nimi ning nende kolme päevaga said kõik grupiliikmed justkui üheks suureks pereks. Rühmad jagunesid üldiselt tele-, raadio- ja blogirühmaks ning siis veel omakorda väiksemateks gruppideks. Kõigil olid erinevad ülesanded ning laagri lõpuks tuli kokku panna tele- või raadiosaade. Ülesannete täitmisel olid abiks tudengitest juhendajad, kes olid igati abivalmid ning rõõmsameelsed. Blogirühm kirjutas kogu nädalavahetuse jooksul blogisse erinevatest sündmustest, mis nende päevade jooksul aset leidsid. Viimasel päeval õnnestus kuulata, lugeda ning vaadata kõike seda, mille kallal olid laagrilised eelnevatel päevadel vaeva näinud.

Meedialaagrid toimuvad kaks korda aastas, sügisel ja kevadel ning sellest on oodatud osa võtma absoluutselt kõik 8.-12. klassi meediahuvilised noored!

Hanna Kurg 10.H, Liisa Rootare 10,H, Kristiina Liiv 10.H

Valminud raadiosaadet saad vaadata siit

Valminud telesaadet saad vaadata siit

Meediateemaline õppepäev

2. detsembril 2015 toimus Meediaklubi ja 10. humanitaarklassi meediateemaline õppepäev Tallinnas. Selle raames külastati Balti Filmi ja Meediakolledžit. Seal tutvustati maja erinevaid ruume ja õppimisvõimalusi. Huvitav oli oma silmaga näha nii heli- kui telestuudiot, mis mõeldud õppetööks, aga sisustus ja võimalused on professionaalsed. Mulje kogu koolist oli inspireeriv. Mitmed meediaklubi liikmed plaanivad edasiõppimist just selles koolis.

Õhtupoole osaleti publikuna TV3 saate „Me armastame Eestit“ salvestusel. See kogemus näitas teletöö köögipoolt, mis vaatajale muidu nähtamatuks jääb.

Väljasõit oli õpetlik ja  silmaringi avardav.

Tiina Brock, eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Meediateemaline õppepäev  Meediateemaline õppepäev Meediateemaline õppepäev Meediateemaline õppepäev

Meediaõhtu avas silmi ja haris

Neljapäeval, 5. novembril 2015 kogunes punt meediahuvilisi VÕLVi ruumidesse, kohtumaks Ivar Soopani ja Tarmo Õuemaaga. Mõlemad mehed on veebiajalehe Läänlane omanikud ja toimetajad, viimasel ajal tegeleb sellega põhiliselt Tarmo Õuemaa, sest Ivar Soopan töötab ka Maalehe juures.

Kuulda sai nii huvitavaid lugusid ajakirjaniku tööst kriisikolletes kui kohalikul meediamaastikul. Arutleti tele-, raadio-, kirjutava- ja internetimeedia plusside ja miinuste üle ning Eesti meedia kvaliteedi üle. Jututeemadeks said ka mõneti filosoofilised teemad, nagu meediaeetika, tõde ja vale meedias.  Selgeks sai ka see, et heaks ajakirjanikuks teeb ainult praktika, praktika  ja veel kord praktika.

Samas olulisem ajakirjanikutööst on meediatekstide tark ehk  kriitiline tarbimine, ka sellest räägiti. On ülitähtis tänases infost üleküllastunud maailmas osata vahet teha olulisel ja ebaolulisel.

Lõpuks jõuti ka ideeni teha koostööd meie kooli meediaklubiga. Loodame, et ideest kasvab midagi vahvat ja viljakandvat!

Tiina Brock, eesti keele ja kirjanduse õpetaja

keyboard_arrow_up