Hõimupäevade Ungari-teemaline viktoriin

Hõimupäevade viktoriini küsimusi koos vasutstega vaata siit

Tulemused: Osales 8 õpilast ja 3 koolitöötajat ja õpetajat

Õpilaste kategooria:
1. koht – Sille Männik 10.LR (fotol keskel)
2. koht – Anni Kallas 11.H (fotol vasakul)
3. koht – Emma Katariina Paajanen 12.H (fotol paremal)
4. koht Mariliis Remmel 11.H
5.–6. koht – Marie Põlluaed 11.LR, Kristina Saumets 10.LR
* Markus Häidberg 11.H
* Liisa Nork 11.H
Õpetajate kategooria:
1. koht – majandusjuht Mati Hunt
2. koht – inglise keele õpetaja Renata Lukk
3. koht – raamatukoguhoidja Anneli Ilves

Auhinnad pani välja Tallinna Ungari Instituut, kõik osalejad said ka väikese Ungari lipu.

Läänemaa koolinoorte mälumängusarja I mäng

Läänemaa koolinoorte mälumängusarja I mäng toimus 18. oktoobril LÜGi aulas.

Kokku kogunes 21 võistkonda 84 mälumänguriga.

Gümnaasiumite arvestuses jäid I-IV kohta jagama LÜGi 12. klassi võistkond (Joosep Altmets, Marko Paat, Kaspar Joonas Laurmann, Karl Gregor Jakk), LÜGi 11.LR II (Kärt Kurisman, Kaari Kargu, Johanna Jõgi, Sander Saska), LÜGi 11.H/LR (Anni Kallas, Carmen-Lii Targamaa, Arlethe Annus, Jane-Riin Niit) ja Noarootsi Gümnaasiumi 11.MV.

Küsimuste autorid olid Kalle Lõuna ja Karl Hein.

12.Ü ja 10.S suunapäev Tallinnas

16. oktoobril käisid 12. ühiskonnaainete ja 10. sotsiaalsuuna õpilased Tallinnas suunapäeval.

Programmi raames külastati Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi, mille käigus läbiti haridusprogramm “100 sõlme Eesti ajaloost”, Maarjamäe memoriaali, Pirita kloostri varemeid ja ka kaasaegset Pirita kloostrit, kus oli giidiks kunagine dissident ja vabadusvõitleja Lagle Parek ning viimasena renoveeritud Vabamut.

Loe lähemalt siit

Nüüdiskunst ja nüüdisteater humanitaaride suunapäeva keskmes

Reedel, 12. oktoobril toimus juba teine suunapäev humanitaarsuuna õpilastele sel õppeaastal. Sedapuhku käisid väljaspool kooli õppimas 10.H ja 12.H klass.

Kaks esimest n-ö tundi toimusid muuseumides: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis (ETMM) ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM).

Kolmas ja neljas tund toimusid teatritrupiga Must Kast.

Loe lähemalt siit

Vaata pilte siit

Kogukonnapraktika laat

Kogukonnapraktika laat toimus 15. oktoobril LÜGi aulas.

Kogukonnapraktika on haridusprogramm, mis viib gümnasistid ühiskonnaõpetuse aines koolikeskkonnast välja tutvuma kohalike vabaühenduste tööga.

Programmis osalevad 12.Ü klassi õpilased valisid kogukonnapraktika laadal kohalike vabaühenduste seast endale meelepärased praktikakoha ning osalevad kuu aja jooksul aktiivselt organisatsiooni tegevustes, täites endale jõukohast ja huvipakkuvat ning vabaühendusele vajalikku tööülesannet.

Loe lähemalt siit

LÜGi VI monarh on Gert Käsk

Alates 5. oktoobrist, kui kuulutati välja LÜGi õplasesinduse VÕLVi juhiks pürgijad, pandi proovile nende sõnaseadmine, reageerimisvõime, loomingulisus ja nutikus.

Hääletamine, otsene ning vabatahtlik, viidi läbi 11. oktoobril.

Läänemaa Ühisgümnaasiumi VI monarh on Gert Käsk.

Asepäälikuks valimine osutus ajalooliseks, võrdse häältearvuga oli neid 2 – Joosep Altmets ja Anette Marilin Villand.

Monarhi teatepulga andis üle LÜGi V monarh Hanna-Liina Salumets.

Loe lähemalt siit

Vaata pilte siit

LÜGi mälumängusarja esimese mängu võitis õpetajate võistkond

11. oktoobril toimus kooli mälumängusarja esimene mäng.

Esikoha saavutas õpetajate võistkond koosseisus Tõnu Tiit, Mall Vainola, Rea Raus, Knud Jessen.

II-III kohta jagasid 11.LR II (Marie Põlluaed, Johanna Jõgi, Sander Saska, Kaari Kargu) ja 11.H/LR (Anni Kallas, Arlethe Annus, Jane-Riin Niit, Carmen Targamaa) võistkond.

Foto: Markus Häidberg

Lääne-Eesti koolinoorte II ajalookonverents

8. oktoobril toimus LÜGi aulas Lääne-Eesti koolinoorte II ajalookonverents

LÜGi õpilastest esinesid konverentsil ettekannetega Liisi Kajo (fotol), Brita Lubi,Ranar LeissonKirke Triin Lembinen ja Siim Suitsberg.

Külalisesinejaks oli Eesti Mäluinstituudi teadur Hiljar Tammela. Konverentsi peakorraldajaks oli muuseumipedagoog Karin Mägi.

Loe lähemalt siit

LÜGi 11. klassi võistkond võitis Läänemaa KSL võistlused jalgpallis

10. oktoobril toimusid Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused jalgpallis 10.-12. klassidele, kus osales 5 võistkonda.

I koha võitis LÜGi 11. klassi võistkond koosseisus (1. reas vasakult) Keven Kirs, Sven Makienko, Mario Konks, (2. reas vasakult) Sten Põld, Marten Valk, Erik Mihkel Pukk, Andremar Lembergs ja Siim Luiga.

II koha sai LÜGi 12. klassi võistkond.