24. mail toimus õppepäev 10.LR õpilastele looduses. Päeva tegevuste ettevalmistamisega tegime algust juba koolitundides, mil panime paika marsruudi ja töötasime eelnevalt läbi sihtkohtade loodusliku tausta, milleks kasutasime õppefilme, maa-ameti kaardirakendusi ja EL artikleid. Loodusõppepäeva teema oli „Maa, mis tõuseb merest“.

Retke alustasime Veskijärve karjäärist. Seal ootas meid meie retkejuht Kairit Errit. Edasi liikusime

Keibu lahe äärde, kus tutvusime mere mõjuteguritega rannikul ning uurisime rändava jõesuudme morfoloogiat.

Järgmine peatuspunkt oli Rannaküla sadam – bretšad, rändkivid, võõrliigid, Läänemere rannakarbid.

Luidete arengufaasidega ja erosiooni uurimisega tegime tutvust Perakülas, misjärel liikusime Vanajõe sängi juurde.

Päeva viimased õppetegevused olid RMK Nõva külastuskeskuses. Tagasiteel rääkisime Läänemaa ühest erilisest nähtusest – karstist, Salajõe näitel.

Vaata pildigaleriid siit