Kunstinäitus

7. veebruaril avati Haapsalu Linnagaleriis Läänemaa Ühisgümnaasiumi ja Haapsalu Kunstikooli õpilaste ühisnäitus.

Vaata kunstinäituse avamise pilte siit.

Kunstinäitust hakati Haapsalu Kunstikooliga ühiselt planeerima juba aasta tagasi, kui pandi paika näituse teema, aeg ja koht. Pealkiri hõlmab nii Eesti Vabariigi iseseisvuse mõtet, kui ka sõna “iseseisvus” tähendust noore jaoks.

Teoste hulgas on animatsioonid, maalid, tekstid, film ja installatsioonid. Näha saab ka üht  kollektiivset teost, mis on tehtud mõlema kooli õpilaste poolt ning pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

Loe lähemalt Lääne Elust

Haapsalu eestikeelse gümnaasiumihariduse 99. aastapäev

Teisipäeval, 19. detsembril kell 13.00-16.00 on kõik huvilised oodatud Läänemaa Ühisgümnaasiumi muuseumisse. Samal ajal on võimalik külastada tähetorni.

Muuseumis on väike näitus eestikeelsest gümnaasiumiharidusest Haapsalus. Ühtlasi oleme tänulikud  igasuguse abi eest Haapsalu kooliajaloo talletamisel. Oodatud on erinevad meenutused, fotod, esemed.

Loe lähemalt siit

Näitus Tove Janssonist

LÜGis on Soomele ja soomlastele pühendatud hõimunädala raames oktoobri lõpuni üleval Soome instituudi rändnäitus kirjanikust, muumitrollide loojast, kunstnikust ja paljude koomiksite autorist Tove Janssonist

Loe näitusest pikemalt Läänlasest