LÜG on Läänemaa Koolispordi Liidu meister laskmises

12. detsembril toimusid Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused laskmises.

Gümnaasiumide arvestuses võitis LÜGi I võistkond koosseisus: Villem Rehkalt (fotol alates vasakult)Kärt Vassar, Jander Korpe, Elari Tahvinov.

II koha sai HKHK võsitkond ja III koha LÜGi III võistkond (Liisalota Kroon, Jelizaveta Shama, Brita Lubi, Kaspar Kohtring).

Individuaalarvestuses parimad neiud ja noormehed LÜGist:

1. Liisalota Kroon, 2. Kärt Vassar, 3. Ele-Riin Niit

1. Jander Korpe

Foto erakogu

Loe lähemalt Lääne Elust

Haapsalu eestikeelse gümnaasiumihariduse 100. aastapäev

Kolmapäeval, 19. detsembril kell 14.00-16.00 on kõik huvilised oodatud Läänemaa Ühisgümnaasiumi muuseumisse. Samal ajal on võimalik külastada tähetorni.

Muuseumis on väljapanek Eesti suurima koolimärkide kollektsionääri Tõnu Laugu märkidest.

Muuseumist on võimalik osta Haapsalu eestikeelse gümnaasiumihariduse 100. aastapäeva puhul ilmunud raamatut „Lend”.

Andrei Sadovoi tutvustas ettevõtlikkusprogrammi Changemakers

5. detsembril külastas LÜGi Changemakers Academy personalijuht Andrei Sadovoi, kes kohtus 10.M, 10.S, 12.M ja 11.M klasside õpilastega.

Külaskäigu eesmärgiks oli tutvustada meie õpilastele ettevõtlikkusprogrammi sisu ja võimalusi.

Programmi tegevus on suunatud 8.-12. klasside õpilastele. Programmi kestus on kaks kuud ja selle käigus luuakse turundusplaan, tööd tehakse kuueliikmelistes eesti-vene segatiimides, meeskondade tegevust toetavad mentorid.

Kandideerida saab 16. detsembrini.

Loe lähemalt siit

Klassidevahelised korvpallivõistlused

28. novembril toimusid klassidevahelised korvpallivõistlused.

10. klasside arvestuses võitis 10.H klass.

11. klasside arvestuses võitis 11.LR klass.

12. klasside arvestuses võitis 12.LR klass.

Superfinaali võitis 10.H klass.

Sopsuvõistluse võitjaks tuli 12.LR võistkond.

Vaata pildigaleriid siit

LÜGi õpilased alustasid mõttespordi olümpiaadi edukalt

26.-29. novembril toimusid vint.ee keskkonnas üleriigilise mõttespordi olümpiaadi I etapi turniirid neljal alal: vene kabe, male, gomoku ja sudokude lahendamine.

LÜGi võistkond saavutas I etapil kabes, gomokus ja sudokus III koha ning males IV koha.

Individuaalarvestuses on Dan Taidla (12.Ü) kabes III kohal ja Karolina Lillemets (10.LR, fotol vasakult teine) sudokude lahendamises ka III kohal.

Mõttespordi olümpiaadi II etapp toimub jaanuaris.

Läänemaa koolinoorte mälumängusarja II mängu võitis LÜGi 11.LR II

28. novembril toimus Läänemaa koolinoorte mälumängusarja II mäng, mis oli ühtlasi Eesti koolinoorte XVI mälumängumeistrivõistluste eelvooruks. Võitjad kindlustasid pääsu üleriigilisse finaali.

I koht LÜGi 11.LR II võistkonnale, koosseisus (fotol alates vasakult) Kaari Kargu, Johanna Jõgi, Marie Põlluaed ja Sander Saska.

II koht LÜGi 11.H/LR võistkonnale, koosseisus Anni Kallas, Carmen-Lii Targamaa, Arlethe Annus ja Jane-Riin Niit.

LÜGi noormehed ja neiud tulid Läänemaa KSL meistriks korvpallis

21. novembril toimusid Läänemaa KSL meistrivõistlused korvpallis.

Noormeeste turniirist võttis osa neli võistkonda. Võitis LÜGi I võistkond koosseisus Raul Paju, Jarmo Lempe, Gregor Uustalu, Ago Martin Mäesalu, Hain Hansman ja Karl Ruuben Kauksi. Õpetaja Aavo Tomingas.

Neidude turniiril osales kolm võistkonda. Võitis LÜGi I naiskond, kus mängisid  Eliis-Maria Koit, Kirke Triin Lembinen, Maria Palk, Karolin Kängsepp, Karmel Lääts, Riin Rosenberg, Cärolin Grahv, Liisi Kajo ja Liisi Suitsberg. Õpetaja Leelo Paju.

LÜGi II naiskond sai II koha.

Loe lähemalt Läänlasest

Vaata pildigaleriid siit

Fotod Rasmus Valdmann

11. LR klassi õppepäev Tallinnas

7. novembril oli 10.LR klassil pikk õppepäev Tallinnas. Kõigepealt toimus ringkäik TalTechi Mereakadeemias. Giid juhatas meid majas ringi ja näitas erinevate erialade laboreid. Lõpetuseks tutvusime laevajuhtimislaboriga, kus oma erialast rääkisid tulevased laevajuhid.

Järgmiseks oli meil ekskursioon Estonia teatrimajas. Saime teada, kuidas elu ooperimajas käib, mida teeb meeskond enne etendust ja etenduse ajal.

Programmi viimane osa oli ooper Carmen. See oli paljude jaoks esimene ooperietendus ja nii täitus ammune soov. Õpilased arvasid, et etendus oli vapustav, lummav, põnev, kaasahaarav, lihtsalt väga vägev tunne.

Loe lähemalt siit

Üle-Euroopaline tõlkevõistlus Juvenes Translatores

22. novembril 2018 osales Läänemaa Ühisgümnaasiumi võistkond üle-Euroopalisel tõlkevõistlusel Juvenes Translatores.

LÜG valiti esmakordselt võistlejate hulka. Meie kooli esindasid Anni Kallas (11.H), Ronja Emili Veski (11.H), Vilma Marie Loos (12.Ü), Astrid Luide (11.LR) ja Märten Matthias Rääli (11.LR).

Kõik osalejaid osalesid võistlusel oma kooli ruumides, korraldusmeeskond saatis selleks vahetult enne võistlust tõlgitavad tekstid. Tõlkimise keerukus seisnes erinevate metafooride, kõnekäändude ja vanasõnade tõlkimises, mis olid põimitud alusteksti.