Mõttespordi olümpiaadi  III etapi tulemused

10.-14. veebruar 2019 toimusid vint.ee keskkonnas

üleriigilise mõttespordi olümpiaadi III etapi turniirid neljal alalvene kabe, male, gomoku ja sudokude lahendamine.

LÜGi võistkond saavutas III etapil kabesgomokus ja sudokus III koha ning males IV koha.

Individuaalarvestuses saavutas 12.Ü õpilane Dan Taidla (fotol) kabes III koha.

Mõttespordi olümpiaadi viimane etapp toimub märtsis.

Kõnevõistluse peapreemia pälvis Johanna Liiv

14. veebruaril 2019 toimus kooli aulas Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud kõnevõistlus.

Paremad kõned selgitas välja žürii, kuhu kuulusid piiskop Tiit Salumäe, ajalehe „Lääne Elu“ peatoimetaja Andrus Karnau, ajalooõpetaja Kalle Lõuna, kunstiõpetaja Karel Rahu ja raamatukoguhoidja Anneli Ilves.

Peapreemia pälvis 12.H õpilane Johanna Liiv (fotol) kõnega „Minu arm – Eesti”

Lisaks peapreemiale anti välja 4 eripreemiat:

Mattias Kerge (10.M) kõnega „Katsumuste kiuste EV 101“

Karita Lingkreim (10.H) kõnega „Miks sa nutad?“

Kaarel Metssalu (10.H) kõnega „Koguneme hiiele!“

Katarina Sits (10.H) kõnega „Hoidkem Eestit ja meie keelt“

Vaata pilte siit

Piirkondliku matemaatika- olümpiaadi tulemused

6. veebruaril 2019 toimus LÜGis piirkondlik matemaatikaolümpiaad gümnaasiumi õpilastele. Osales 20 õpilast.

10. klasside parim
1. Mattias Kerge (10.M, õp Ülle Lumeste)

11. klasside parimad LÜGist
2. Arlethe Annus (11.H, õp Evi Riivits)
3. Sander Saska (11.LR, õp Evi Riivits)

12. klasside parimad
1. Laura Lazarev (12.LR, õp Viire Hints)
2. Raul Paju, (12.LR, õp Viire Hints)

LÜG Playback Show 2019

7. veebruari õhtul kogunesid Läänemaa Ühisgümnaasiumis meie õpilaste kehastuses värvikad staarid. Publikut köitsid enda lummusesse nii tuntud Eesti tegijad kui ka staarid kaugelt üle ookeani.

Esitamisele tuli 14 peadpööritavat lugu ning lisaks loomulikult üllatus õpetajate poolt!

Pilkupüüdvalt hoidsid tervikut koos noorhärradest õhtujuhid Vadim Konov ja Raul Paju, kuid et õhkkond liiga mehiseks ei läheks, tervitas Greenroomis osalejaid koloriitne Maria Palk.

Loe žürii poolt välja valitud võitjate ja eripreemia saajate kohta lähemalt siit

Vaata pildigaleriid siit

Piirkondliku saksa keele olümpiaadi tulemused

23. jaanuaril 2019 toimus LÜGis saksa keele olümpiaadi piirkonnavoor.

Tulemused:
1. Myrell Kalda (12.LR)
2. Kirke Triin Lembinen (12.Ü)
3. Liisa Truu (12.M)

Tulemused olid tasavägised, vabariikliku vooru jaoks vajaliku lävendi saavutas Myrell Kalda.

Kõigi kolme õpetaja on Embi Hunt.

Piirkondliku bioloogiaolümpiaadi tulemused

Bioloogiaolümpiaad toimus 2. veebruaril LÜGis.

Gümnaasiumiosas saavutas esikoha 12.LR õpilane Laura Lazarev, teiseks jäi 11.LR õpilane Marie Põlluaed.

Laura ja Marie õpetaja on Mall Vainola.

Piirkondliku inglise keele olümpiaadi tulemused

25. jaanuaril 2019 toimus LÜGis inglise keele olümpiaadi piirkonnavoor. Osales 28 õpilast.

Vooru parimad õpilased olid:
1. Jarita Maaria Rintamäki (12.M, õp Jaana Maripuu)
2. Orm Jondalar Jürgenson (12.H, õp Jaana Maripuu)
3.-4. Robin Pae (11.H, õp Rea Raus), Magnus Jakob Epkin (11.LR, õp Jaana Maripuu)

Vabariiklikku vooru pääses Jarita Maaria Rintamäki.

Piirkondliku emakeeleolümpiaadi tulemused

31. jaanuaril 2019 toimus LÜGis piirkondlik emakeeleolümpiaad.

10. klasside parimad LÜGist
1. Mattias Kerge, (õp Tiina Brock)
3. Karolina Lillemets, (õp Maret Järveots)

11. klasside parimad LÜGist
1. Marie Põlluaed, (õp Maret Järveots)
2. Arlethe Annus, (õp Tiina Brock)

12. klasside parimad LÜGist
1. Laura Lazarev, (õp Maret Järveots)
2. Jarita Maaria Rintamäki, (õp Monika Undo)
3. Johanna Liiv, (õp Tiina Brock)

11. klassid tutvusid Tartu Ülikooliga

Juba mitmendat aastat tutvustab Tartu Ülikool gümnasistidele oma teaduskondi ja õppimisvõimalusi. LÜGi 11. klassi õpilased sõitsid Eesti vanima kõrgkooliga tutvuma 15. jaanuaril.

Tutvumine algas ringkäiguga peahoones. Esmalt nähti kõige vanemat auditooriumi, milles on säilinud ajalooline mööbel. Seejärel tutvustas giid aulat ja rääkis lühidalt ajaloost.

Seejärel jagunesid õpilased kahte rühma vastavalt oma huvidele: loodus- ja arstiteaduse erialadest ning humanitaar- ja sotsiaalteadustest huvitatud õpilased.

Viimane loeng oli kõigile ühine. Andres Kuusik rääkis, kuidas olla atraktiivne.

Loe lähemalt siit

Matamängude päev

10.LR klass võttis kahe viieliikmelise võistkonnaga osa haaravast veebivõistlusest Matamängude päev.

Võistlus toimus 30. jaanuaril 2019 ning selles osales üle terve Eesti ligikaudu 9000 õpilast, kes olid jaotatud kolme vanuserühma.

Kummalgi võistkonnal tuli mängida kolm mängu iga kord oli uus vastane, kellega mõõtu võtta.

Mängud koosnesid kolmest voorust, millest igaüks kestis 45 sekundit. Esimene mäng oli liitmine 1…20, teine mäng korrutustabel 1…100 ja viimane mäng lahutamine 20…100 osutus kõige keerulisemaks.

Meie koolist osutus parimaks peastarvutajaks Markus Rand (fotol vasakult kolmas).