LÜGis oli külas sõpruskool TYK Tamperest

Sõprus LÜGi ja Tampereen Yhteiskoulun Lukio vahel algas juba 2015. a sügisel, mil esmakordselt Soome õpetajad LÜGi külastasid. Järgnes juba meie õpilaste ja õpetajate külaskäik 2016. a kevadel. 15.–19. mail 2018 said soomlased oma vastukülaskäigu teha.

Tegemist pole projektiga, vaid sõprussuhetel baseeruva koostööga.

Eestisse tuli 12 õpilast ja 2 õpetajat, LÜGi õpilasi osales 3-päevases koostöös 17 ja 5 õpetajat.

Esimene päev, kolmapäev oli ajalookonverentsi päralt. Teine päev oli pühendatud bioloogiale ja toimus õuesõppena Matsalu rahvuspargis. Kolmas päev möödus loovas õhkkonnas – toimus draama töötuba.

Kevadine linnuelu Matsalus

28. mail külastas 11.LR klass Matsalu Rahvusparki ja osales õppeprogrammis „Kevadine linnuelu Matsalus“.

Õppepäeva eesmärgiks oli näha, kuulda ja õppida Matsalus võimalikult palju erinevaid linnuliike.

10.LR Roosta seikluspargis

8. juunil veetsid 10.LR klassi õpilased kauni pärastlõuna Roosta seikluspargis.

10.LR sai tasuta seikluspargi külastuse autasuks veebikonkurss „1982“ võitmise eest.

Seikluspargis kuulati esmalt instruktorite nõuandeid ja läbiti õpperada. Seejärel sai minna seiklema enda poolt valitud sobivale rajale.

Vastuvõtu vestlusele registreerimine

10. klassi vastuvõtu vestlused toimuvad eelregistreerimise alusel 18. ja 19. juunil 2018.

Registreerimisel pead valima ka valikkursuse 10. klassi I-II perioodiks, seega tutvu enne vestlusele registreerimist ülekooliliste valikainetega siin

18. ja 19. juunil klassiekskursioonil olevatele Haapsalu Põhikooli õpilastele toimuvad vastuvõtu vestlused 15. juunil 2018.

Vastuvõtu vestlusele saad registreerida siin

Vastuvõtuvestlusele võtab õpilane kaasa ja esitab:

vormikohase avalduse, sisseastuja isikut tõendava dokumendi, ametlikult kinnitatud väljavõtte tervisekaardist selle olemasolul, põhikooli lõputunnistuse ja hinnetelehe, 9. klassi tunnistuse.

Kevadine spordipäev

4. juunil toimus Haapsalu staadionil LÜGi kevadine spordipäev.

Võisteldi 100 m jooksus, kuulitõukes ja kaugushüppes. Lisaks individuaalaladele oli kavas klassidevaheline pendelteatejooks (7 neidu + 7 noormeest) ja jalgpall.

Vaata spordipäeva pilte siit

Fotod Anni Kallas

10. LR õppepäev Tallinnas

17. mail 2018 viibis 10.LR klass õppepäeval Tallinnas. Külastati tervishoiumuuseumi ja loodusmuuseumi.

Tervishoiumuuseumis oli võimalik vaadata püsinäitust „Avameelselt Sinu kehast“. Väga põnev näitus oli ka „Elada või mitte?“. Teemaks suhkur, mis ümbritseb meid igal pool, avalikult ja peidetult, looduslikult ja keemiliselt.

Loodusmuuseumis oli põnev näitus „Müstiline ürgmeri“ ja näitus Läänemerest.

Õhtul külastati Vene Teatrit, kus vaadati Boriss Vahtini etendust „Üks täiesti õnnelik küla“.

Loe lähemalt siit

LÜG pakub tööd inglise keele õpetajale

Läänemaa Ühisgümnaasium pakub tööd osalise tööajaga inglise keele õpetajale (0,6 kohta; vähemalt 3 päeval nädalas).

Tööle asumise aeg 27. august 2018.

Avaldus, CV ning gümnaasiumiõpetaja kvalifikatsioonile vastavust tõendavate dokumentide koopiad esitada kooli direktorile 12. juuniks 2018 digiallkirjastatult e-posti aadressil ain.iro@lyg.edu.ee

Lisainfot saab küsida ain.iro@lyg.edu.ee või telefonil 5624 2580.

VÕLVi laager

28.-29. mail võttis taaskord meie õpilasesindus VÕLV oma õppeaasta tegemised kokku kevadises Tuksi laagris.

Lisaks aktiivsetele vestlusringidele, grupitöödele ja eneseanalüüsile nauditi päikest ning veedeti koos mõnusalt aega. Koos arutati uue õppeaasta ürituste üle ning tähelepanu keskmes oli õpilaste puudumiste vähendamine.

Laagri raamiks anti välja kolleegipreemiad.

Loe laagrist ja kolleegipreemiatest lähemalt siit