Nüüdiskunst ja nüüdisteater humanitaaride suunapäeva keskmes

Reedel, 12. oktoobril toimus juba teine suunapäev humanitaarsuuna õpilastele sel õppeaastal. Sedapuhku käisid väljaspool kooli õppimas 10.H ja 12.H klass.

Kaks esimest n-ö tundi toimusid muuseumides: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis (ETMM) ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM).

Kolmas ja neljas tund toimusid teatritrupiga Must Kast.

Vaata pilte siit

Kogukonnapraktika laat

Kogukonnapraktika laat toimus 15. oktoobril LÜGi aulas.

Kogukonnapraktika on haridusprogramm, mis viib gümnasistid ühiskonnaõpetuse aines koolikeskkonnast välja tutvuma kohalike vabaühenduste tööga.

Programmis osalevad 12.Ü klassi õpilased valisid kogukonnapraktika laadal kohalike vabaühenduste seast endale meelepärased praktikakoha ning osalevad kuu aja jooksul aktiivselt organisatsiooni tegevustes, täites endale jõukohast ja huvipakkuvat ning vabaühendusele vajalikku tööülesannet.

LÜGi VI monarh on Gert Käsk

Alates 5. oktoobrist, kui kuulutati välja LÜGi õplasesinduse VÕLVi juhiks pürgijad, pandi proovile nende sõnaseadmine, reageerimisvõime, loomingulisus ja nutikus.

Hääletamine, otsene ning vabatahtlik, viidi läbi 11. oktoobril.

Läänemaa Ühisgümnaasiumi VI monarh on Gert Käsk.

Asepäälikuks valimine osutus ajalooliseks, võrdse häältearvuga oli neid 2 – Joosep Altmets ja Anette Marilin Villand.

Monarhi teatepulga andis üle LÜGi V monarh Hanna-Liina Salumets.

Vaata pilte siit

LÜGi mälumängusarja esimese mängu võitis õpetajate võistkond

11. oktoobril toimus kooli mälumängusarja esimene mäng.

Esikoha saavutas õpetajate võistkond koosseisus Tõnu Tiit, Mall Vainola, Rea Raus, Knud Jessen.

II-III kohta jagasid 11.LR II (Marie Põlluaed, Johanna Jõgi, Sander Saska, Kaari Kargu) ja 11.H/LR (Anni Kallas, Arlethe Annus, Jane-Riin Niit, Carmen Targamaa) võistkond.

Foto: Markus Häidberg

Lääne-Eesti koolinoorte II ajalookonverents

8. oktoobril toimus LÜGi aulas Lääne-Eesti koolinoorte II ajalookonverents

LÜGi õpilastest esinesid konverentsil ettekannetega Liisi Kajo (fotol), Brita Lubi,Ranar LeissonKirke Triin Lembinen ja Siim Suitsberg.

Külalisesinejaks oli Eesti Mäluinstituudi teadur Hiljar Tammela. Konverentsi peakorraldajaks oli muuseumipedagoog Karin Mägi.

LÜGi 11. klassi võistkond võitis Läänemaa KSL võistlused jalgpallis

10. oktoobril toimusid Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused jalgpallis 10.-12. klassidele, kus osales 5 võistkonda.

I koha võitis LÜGi 11. klassi võistkond koosseisus (1. reas vasakult) Keven Kirs, Sven Makienko, Mario Konks, (2. reas vasakult) Sten Põld, Marten Valk, Erik Mihkel Pukk, Andremar Lembergs ja Siim Luiga.

II koha sai LÜGi 12. klassi võistkond.

LÜGis algasid hõimupäevad

LÜGis avati hõimupäevad, mis sel aastal on pühendatud Ungarile ja ungarlastele. Sel puhul on koolis üles pandud teemakohane infostend ja näitus fotodega Budapestist.

10. oktoobril toimus ka kohtumine Munkacsy Mihaly nimelise Eestimaa Ungarlaste Ühingu kahe liikmega, kelleks olid Gabriella Nad ja ühingu juhataja István Bán.

Kohtumisel õpilastega anti põhjalik ülevaade Ungarist kui maast, ungari keelest, kultuurist ja ajaloost.

Sai kuulata nii Ungari hümni, vaadata rahvatantsu kui näha-kuulda Ungari kaasaegset popmuusika esitajaid.  Kohtumise sisse mahtus ka mini keeletund.

Õpatajate päev LÜGis

Õpetajate päeval leidsid aset vahvad rollivahetused ning mäng Rooside sõda õpetajate ja monarhi kandidaatide vahel.

Õpetajate päeva tähistamise projektijuht oli Maria Palk ja Rooside sõja eest vastutas Mario Konks.

Rooside sõja vaimustav läbiviija oli Vadim Konov.

Vaata pildigaleriid siit