Laupäeval, 7. aprillil käisid meie kooli kolm tõsist kirjandushuvilist – Riin Tammet (12.H), Lotta Kärssin (11.H) ja Laurel Vali (10.H) – mõõtu võtmas eesti kirjanduse võistluse „Rändaja“ finaalvoorus. Kaks tundi kestnud mälumängu tüüpi võistlus lõppes meie noorte jaoks väärika 6. kohaga.

Finaalis osales vanemast (11.–12. kl) vanusegrupist 18, nooremast  (9.–10. kl) 9 võistkonda. Võistkonnad olid 3-liikmelised, aga arvestuse aluseks oli klass, kus õpib vanim võistkonnaliige.

Teemaks oli sel aastal Lydia Koidula (180. sünniaastapäev) ja Mehis Heinsaare (50. sünnipäev) elu ja looming. Haaratud oli kogu kirjanike looming ja eluloolised detailid.

Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi korraldatud koolinoorte mõõduvõtmine eesti kirjanduses toimus juba 3. korda.  Alati on teemaks olnud kahe autori elu ja looming.

Õpilaste juhendaja on Tiina Brock.

Fotol alates vasakult: Tiina Brock, Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink, Laurel Vali, Mehis Heinsaar, Lotta Kärssin ja Riin Tammet.