5. aprillil said õpilased Noorte MajandusTreffi 6. kohtumisel nii teoreetilisi teadmisi kui ka praktilist tööd teha.

Esmalt kogunesid õpilased ühisesse aruteluringi – õpilasitele jagas teadmisi Haapsalu linna kogukonnatöö spetsialist Maire Vilbas.

Noored said projektikirjutamise algteadmised, mida kasutavad ära oma rühma projekti koostamisel.

Seejärel valis iga meeskond omale ukse (ajalooline uks lammutatud Dvigateli tööstushoonest), mis pesti puhtaks ning viidi teise korruse tuppa, kus oma majandusust edaspidi disainima hakatakse.

Kokkusaamise lõpus kavandasid meeskonnad esmased mõtted, kuidas nad plaanivad ust majandusmaailma kujundama hakata, milliseid ressursse vajatakse ja kuidas anda uksele ruumiline mõõde = kaardistati vajadused, võimalused, ootused.

Järgmisel kohtumisel tehakse algust praktilise ukse disainimisega.