Esimene suunapäev oli igati kompaktne, kuid varasemate suunapäevade kontekstis tagurpidi – päev algas, mitte ei lõppenud etendusega.

Kell 11.00 ei ole päris tavapärane vaadata teatrietendust, aga Noorsooteatri lavastus „Kasvav kuu“, mis on mõeldud noortele ja täiskasvanutele, oli sel korral pandud  hommikusse aega just koolinoortele mõeldes. Lavastus põhineb mitmekordselt auhinnatud autori Sarah Crossani noorteromaanil „Moonrise”, mis ilmus 2020. aastal ka eesti keeles Kristina Uluotsa tõlkes, pealkirjaga „Kuutõus”.

Edasi ootas meid NUKU muuseumis ees lavamaketi loomise töötuba. Ka seal oli aluseks võetud nähtud etendus. Tööle asuti rühmades ja aluseks oli katkend lavateose aluseks olnud romaanist. Selle põhjal tuli edasi anda meeleolu, kujutada tegevuspaika ja ka tekstis mainitud unistusi, mida tegelased väljendasid.

Meeleolud ja esmane tagasiside andis teada, et õppepäev oli igati korda läinud. Valminud lavamaketid on näitusena välja panduid kooli raamatukogus.

Vaata pildigaleriid siit

Fotol: 10.H tüdrukud koos näitleja Mart Müürisepaga