19. mail toimus teist korda üle-eestiline riigigümnaasiumite vaheline teadusvõistlus Future Starts Here, mille eesmärk on proovile panna gümnasistide nutikus, loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna teadmised ja meeskonnatöö oskus kasutades selleks mitmetahulisi ja elulisi ülesandeid.

Osales 14 kooli üle Eesti, nende seas ka Läänemaa Ühisgümnaasiumi neljaliikmeline võistkond, kuhu kuulusid 12.LR õpilased (fotol alates vasakult) Pärtel Ruut, Matteus Kalda, Andres Paat ja Juss Teesalu.

Seekordseks toimumiskohaks oli Kohtla-Nõmme Eesti kaevandusmuuseum, kus õpilased said lisaks põnevatele ülesannetele imetleda ka Ida-Virumaa tehismaastikku. Lahendati erinevaid teadusülesandeid ning päeva lõpus oli ekskursioon maa-alusesse kaevandusse.