15. mail kuulutati välja 21. korda arvustuste võistluse Ulakass parimad. Sel korral tuli kaks auhinda ka LÜGi: gümnaasiumiastme 2. koha pälvis Hugo Juurik (11.M) ja eripreemia Riin Tammet (11.H).

Hugo töö eristus selle poolest, et ainsana preemia saanutest võttis ta arvustada luulekogu: Lauri Räpp ,,Lihtsate asjade tähtsus. Tähtsate asjade lihtsus“. Riin valis arvustamiseks proosateose: Colleen Hoover „Ei iial enam“.

Arvustamiseks valitud eesti või välisautori ilukirjanduslik teos pidi olema ilmunud (esmakordselt eesti keeles) ajavahemikus 2013–2023. Võistluse korraldaja on Tartu Tamme Gümnaasium.

Sel aastal võttis võistlusest osa 34 gümnasisti ja 25 põhikooliõpilast.

Võitjad olid kutsutud autasustamiseks Tartusse Eesti Kirjandusmuuseumi, kus saadi osa ka huvitavast ekskursioonist.

Kõik tulemused on nähtavad siin

Gümnaasiumiastme parimad arvustused on loetavad siit

Hugo juhendaja on Monika Undo.

Riinu juhendaja on Tiina Brock.