3. aprillil andis meie vilistlane Maarja Konrad tundi 10.M õpilastele.

Maarja alustas tundi meenutustega oma kooliajast LÜGis, rääkis oma haridusteest, ootustest ja valikutest, muuhulgas tõi ta välja tema „oma tee“ leidmise „mõjutajad“.

Maarja on fotograaf, videograaf, graafilise disaini looja. Ta õppis kolm aastat Inglismaal Loomingulise Digitaalse Meedia ja Filmi Produktsiooni erialal. Maarjale sobivad uued ja loomingulised väljakutsed, nt töötas ta ühel suvel USAs raamatumüügi programmis.

2022. aasta jaanuaris asutas Maarja Konrad oma ettevõtte – Meediaguru OÜ (fotograafia, video, ettevõtete sotsiaalmeedia sisuloome).

Pikemalt peatus lektor ettevõtjaks saamise ja olemise aspektidel, illustreerides teemasid isiklike kogemuste ja näidetega.

Lõpetuseks andis Maarja õpilastele soovitusi (mitmekesiste võimaluste otsimiseks ja nende ärakasutamiseks, toonitas valikute tegemise tähtsust ja algatusvõime arendamist läbi katsetuste, uute väljakutsete ja pealehakkamise). Väga tähtsaks peab lektor kontaktide loomist ja seeläbi oma võrgustiku kujunemist.