11.H klass käis 28. septembril Tallinnas suunapäeval.

Päeva alustasime Kumu kunstimuuseumis, kus algul tegime ära meile juba traditsiooniks saanud klassipildi ühe erilise diivani peal ehk diivan autorehvidest.

Peale seda jagati meid Kumus neljaliikmelisteks gruppideks ning iga grupp sai omale kohvri, kus olid sees vihjed. Niisiis, me hakkasime mängima seiklusmängu, kus lahenduse leidmiseks pidime läbima õiges järjekorras olevad punktid. Rada oli katsumusterohke ning omajagu peamurdmist nõudev, sest vihjed olid väga loominguliselt seotud erinevate kunstiteostega ning iga järgmisse punkti minek tähendas kahest vihjest arusaamist.

Järgmiseks liikusime EKA-sse ehk Eesti Kunstiakadeemiasse, kus meile tutvustati koolis õpitavaid erialasid ning näidati kooliruume nii seest kui ka väljast.

EKA-t tutvustas meie kooli vilistlane Liisa-Lota Kroon, kes õpib seal arhitektuuri. Ta rääkis väga põnevalt, kuid samas rääkis ausalt, kuidas seal asjad päriselt käivad.

Päeva lõpetasime VAT Teatri etendusega “Faust”.

Vaata pildigaleriid siit