10. humanitaarklassi suunapäev möödus Tallinnas ja oli kantud muusikast ning teatrist.

Päev algas Teatri- ja Muusikamuuseumi külastusega Müürivahe tänavas. Seal sai kinnistada teadmisi eesti teatri ajaloo osas ja teada ka midagi uut.

Pärast seda jäi vaid väikse jalutuskäigu kaugusele Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus esmalt saime kuulata-vaadata klassikalise laulu magistrieksamit. Pärast seda rääkisid koolist ja sealsetest õppimisvõimalustest prorektor Henry-David Varema ja lavakunsti osakonna peakoordinaator Mart Koldits. Sellele järgnes juba koolimaja tutvumistuur.

Muusikat jätkus selleks päevaks veelgi. Õhtul ootas meid Estonia teater, kus esmalt tutvustas teatri ajalugu ja tagaruume orkestrant Ann Õun.

Meeleoluka ringkäigu järel oli veel aega osta kavaleht ning tutvuda balleti „Bajadeer“ libretoga, misjärel nauditav vaatamine 1. rõdult võis alata.

Kokkuvõttes oli päev suurepärane täiendus kursusele „Draama ja teater“ ning kindlasti ka muusikaajaloole hea lisand.

Vaata pildigaleriid siit