Toimetaja tõlkebüroo, Eesti Keele Instituut, Eesti Emakeeleõpetajate Selts ja Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut korraldasid emakeelepäeva puhul esseekonkursi „Minu keel“.

Esseekonkursile laekus väga palju vahvaid esseesid, kokku 140 tööd. Kokku valiti välja viis parimat tööd ja anti ka mitu eripreemiat. Eripreemia pälvisid ka meie kooli õpilased Miia Krips (10.H), Julia Snigurskaja (10.H), Sille Kolga (10.H), Anastasiya Chertova (11.H), kes saavad kingituseks raamatupoe kinkekaardi. Kõikide nende õpetaja on Tiina Brock.

Auhindadega tunnustati ka kolme õpetajat, lisaks Türi ühisgümnaasiumi ja Hugo Treffneri gümnaasiumi emakeeleõpetajatele ka Läänemaa ühisgümnaasiumi emakeeleõpetajat Tiina Brocki (fotol), kelle õpilaste tööd paistsid silma väga hea keelekasutuse, analüüsioskuse ja  originaalsuse poolest.

Lisaks esitas vilistlane Katrina Lehis kolme neist auhinnatud esseedest emakeelepäeva ettelugemisel presidendi kantselei ees, kus 70 Eesti inimest loevad erinevaid eestikeelseid tekste.

Loe konkursist ja ettelugemisest lähemalt siit

Eriauhinna saanud tööd on üleval ka meie kooli 2. korruse stendil! Head lugemist!

Foto: Malle-Liisa Raigla