22.-29. novembril toimusid vint.ee keskkonnas üleriigilise mõttespordi olümpiaadi I etapi turniirid viiel alal: vene kabe, male, gomoku ning sudokude ja ristsõnade lahendamine.

Meie koolist osales erinevatel aladel kokku 19 õpilast. LÜGi võistkond saavutas males, gomokus ja ristsõnade lahendamises II koha, sudokude lahendamises III koha ning kabes IV koha.

Individuaalarvestuses olid meie edukamad mõttesportlased Margetta Pajuste (10.LRS, ristsõnade lahendamises 6. koht,  gomokus 8. koht ja sudokude lahendamises 10. koht), Arseni Hohlatov  (10.M, kabes 9. koht) ja Raian Kleemann (10.LRS, males 11. koht).

Koondtulemuste põhjal on esikümnes kolm LÜGi õpilast: Margetta Pajuste (10. koht, osales neljal alal), Ott Rasmus Grigorenko (10.M) ja Daniel Kuldmeri (10.LRS) jagavad 7.-8. kohta (osalesid 5 alal).

Kokku osales turniiridel 81 gümnasisti.

Mõttespordi olümpiaadi II etapp toimub jaanuaris.

Fotol Margetta Pajuste