19. oktoobril oli LÜGis juba kolmandat korda külas Kalanduse teabekeskuse kalandusspetsialist Jaak-Velori Sadul, mereinstituudi kalateadlane Lauri Saks ja Läänemaa kutseline kalur Taavi Suitsberg. Kuulajateks-vaatajateks-küsijateks olid seekord 10.LR klassi 19 õpilast.

Jaak-Velori Sadul tutvustas õpilastele teabekeskuse tegevusi ehk kalapüüki ja vesiviljelust, samuti koduleheküljel olevaid materjale. Vaatasime lühifilme kaluri tööst ja proovisime kalu määrata KalaAju keskkonna abiga.

Lauri Saks rääkis ja selgitas kalanduse näitel teadusliku uurimismeetodit ja selle etappe.

Kalur Taavi Suitsbergil oli seekord kaasa toodud 11 erinevat liiki Läänemere kalu. Lõpuks tegime tutvust ka kalade siseehitusega.