7. mail toimus vabariiklik geograafiaolümpiaad. Gümnaasiumiastmes võistlesid üle Eesti 66 õpilast. Olümpiaadil sooritasid gümnasistid testi (max punktid 70 p) ja kaardiülesande (max punktid 20 p), kokku 90 punkti. Kaardiülesande lahendamisel oli tarvis etteantud juhistele vastavalt koostada tulevikulinna kaart ning seda kirjeldada ja selgitada.

Meie kooli esindasid olümpiaadil Mattias Kerge 12.M ja Elisabeth Sild 10.H klassist.

Vabariikliku geograafiaolümpiaadi võitis Mattias Kerge (fotol) – 1. koht ja 1. järgu diplom.

Mattias sooritas testi parimale tulemusele ja koos kaardiülesandega sai ka üldkokkuvõttes parima tulemuse.

Mattias on kutsutud osalema Baltimaade geograafiaolümpiaadile Suwalkis 26. juunist 1. juulini ja Euroopa geograafiaolümpiaadile 18.-21. juunini, viimane toimub virtuaalselt.

Elisabeth Sild sai 19. koha.

Elisabeth lahendas kaardiülesande maksimumpunktidele ja saavutas üldarvestuses väga tubli tulemuse.

Mõlema õpetaja on Imbi Raudkivi.

Loe uudist ka Lääne Elust