4. detsembril andis 11.H klassis eesti keele kursuse „Meedia ja mõjutamine“ raames tundi Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov. Kuulamas oli ka kooli Meediaklubi liikmeid ja 12.S klassi õpilasi. Teema oli „Mis toimub Eesti meedias?“.

Juttu tuli nii paberlehe tulevikust kui üldse üldistest muutustest meediamaastikul.

Loengu kaasahaaravusest andis tunnistust asjaolu, et vaatamata nädala viimasele tunnile olid kuulajad aktiivsed, vastasid küsimustele, olid heas tujus ja tänasid esinejat palavate ovatsioonidega.

Šmutov oskas noori end kuulama panna: piisavalt informatiivsust ja visuaalsust, head nalja ja vaba keelekasutust, kuulajate kaasamist intrigeerivate ja silmaringi avardavate küsimuste abil.

Pärast loengut tegi Õhtulehe peatoimetajaga intervjuu koolilehe Sinisulg peatoimetaja Birgitta Vare, sellest saab lugeda peatselt ilmuvast 14. numbrist.