11. novembril toimus Läänemaa Ühisgümnaasiumis valikaine Liikumine ja tervis õpilastele ning kõigile teistele huvilistele kohtumine tuntud tippsportlase, kulturisti, koolitaja, toitumisspetsialisti, 7. taseme treeneri, ettevõtja ja spordiaktivisti Ott Kiivikasega.

Ott Kiivikas jagas huvitavas loengus trenni- ja toitumissoovitusi –  Kui inimene liigub rohkem, siis saab ta lubada ka rohkem toitu. Sporti tehes suureneb lihasrakkude lagundamine, selle tasakaalustamiseks tuleb aga piisavalt puhata ja tarbida suuremas koguses valke lihaste taastamiseks. Kehalise aktiivsusega suureneb mikrotoitainete vajadus ainevahetuslike protsesside läbiviimiseks, selle tasakaalustamiseks tuleb tarbida suuremas koguses vitamiine ja mineraale. Sportides kaotab keha rohkem vett ja selle tasakaalustamiseks tuleb seega tarbida ka rohkem vedelikke.

Loengu lõpus tutvustas Kiivikas oma uut raamatut „Targalt toitumise ja treenimise käsiraamat“. Ühe raamatu kinkis Kiivikas koos pühendusega ka koolile.

Vaata pildigaleriid siit