12. oktoobril sõitsid 10.LR õpilased, bioloogia praktikumi ja praktilise loodus-keskkonnaõppe valikainete kursuste õpilased õppereisile Läänemaa loodusesse. Õppepäeva eesmärkideks olid kursuste teemade/sisu teoreetilised alused seostada praktiliste õpiväljunditega ja tutvuda kodumaakonna looduslike eripäradega.

Päeva alustati Nõva RMK õpperajal, mis algas Veski karjääri juurest. Rada läbides käidi Nõva sadamas, Veskijõe suudmealal Keibu lahe ääres, Vanajõe sängi juures ja Peraküla rannas. Retk lõpetati RMK Nõva looduskeskuses. Pealelõunal külastati Silma Õpikoda.

Õpilaste sõnul oli päev looduses tore ja vajalik, loodusõpe õues on „parem õpetaja“ kui klassiruum ja õpik. Õppepäeva tegevuste sisulise poolega jätkati valikainete tundides.

Loe loodusõppepäevast lähemalt siit