LÜGis pidas loenguid Tartu Ülikooli keeleteadlane Anton Malmi

7. detsembril pidas LÜGis kolm loengut Anton Malmi (11.H, 10.LR, 12.LR klassile), kes õpib Tartu Ülikoolis Eesti ja Soome-ugri keeleteadust ja on esimese aasta doktorant.

Doktorant rääkis oma uurimistööst Tartu Ülikoolis ja üldiselt Eesti ja Soome-ugri keeleteaduse õppekavast.

Oma ettekandes keskendus Malmi peamiselt sellele, et keeleteaduse õppimine ei tähenda ainult õpetajaks või toimetajaks õppimine, vaid on ka väga perspektiivikas võimalus õppida keeleteadlaseks.

Ta näitas erinevaid pildi- ja videomaterjale ning rääkis ka eesti keele hääldusest.

Loe lähemalt siit

12.Ü õpilased osalesid kogukonnapraktika programmis

Kogukonnapraktika on programm, mille käigus abituriendid siirduvad valitud vabaühendustesse lühiajalisele praktikale.

2018. aasta novembris ja detsembris olid 12.Ü klassi õpilased praktikal erinevates vabaühendustes.

Läänemaa Vähiühingus organiseerid õpilased meeleoluka Bingo-õhtu, kujundasid jõulukaarte ja aitasid teavitada ühiskonda ühingu tegevusest.

MTÜ Kogukonnatoa praktikandid organiseerisid Taebla raamatukogus noortele lugemis- ja meisterdamisõhtuid.

Läänemaa Toidupanga tegevuses osalenud noored kogusid abivajajatele toitu.

Läänemaa loomade varjupaigaga liitunud noored sotsialiseerisid kasse ja koeri.

Loe lähemalt siit

Haapsalu eestikeelse gümnaasiumihariduse 100. aastapäev

Kolmapäeval, 19. detsembril kell 14.00-16.00 on kõik huvilised oodatud Läänemaa Ühisgümnaasiumi muuseumisse. Samal ajal on võimalik külastada tähetorni.

Muuseumis on väljapanek Eesti suurima koolimärkide kollektsionääri Tõnu Laugu märkidest.

Muuseumist on võimalik osta Haapsalu eestikeelse gümnaasiumihariduse 100. aastapäeva puhul ilmunud raamatut „Lend”.

LÜG on Läänemaa Koolispordi Liidu meister laskmises

12. detsembril toimusid Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused laskmises.

Gümnaasiumide arvestuses võitis LÜGi I võistkond koosseisus: Villem Rehkalt (fotol alates vasakult)Kärt Vassar, Jander Korpe, Elari Tahvinov.

II koha sai HKHK võsitkond ja III koha LÜGi III võistkond (Liisalota Kroon, Jelizaveta Shama, Brita Lubi, Kaspar Kohtring).

Individuaalarvestuses parimad neiud ja noormehed LÜGist:

1. Liisalota Kroon, 2. Kärt Vassar, 3. Ele-Riin Niit

1. Jander Korpe 

Foto erakogu

Loe lähemalt Lääne Elust

Jõuluball

20. detsembri õhtul toimub Läänemaa Ühisgümnaasiumi Jõuluball, mis on sel aastal eriti tähtederohke!

Uksed avatakse 19.30. Programm algab 20.00.

Programm on eriliselt särav, inimesed erakordselt kuulsad ja tantsuplats täis tähti.

Ballile ootame Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilasi (ja nende kaaslasi alates 10. klassist), kooli töötajaid ning vilistlasi.

Pileteid hinnaga 10 € on võimalik soetada 10.-19. detsembrini kooli kantseleist. (Ballipäeval piletimüüki ei toimu.)

Andrei Sadovoi tutvustas ettevõtlikkusprogrammi Changemakers

5. detsembril külastas LÜGi Changemakers Academy personalijuht Andrei Sadovoi, kes kohtus 10.M, 10.S, 12.M ja 11.M klasside õpilastega.

Külaskäigu eesmärgiks oli tutvustada meie õpilastele ettevõtlikkusprogrammi sisu ja võimalusi.

Programmi tegevus on suunatud 8.-12. klasside õpilastele. Programmi kestus on kaks kuud ja selle käigus luuakse turundusplaan, tööd tehakse kuueliikmelistes eesti-vene segatiimides, meeskondade tegevust toetavad mentorid.

Kandideerida saab 16. detsembrini.

Loe lähemalt siit

LÜGi õpilased edukad Läänemaa meistrivõistlustel laskmises

Laskurid selgitasid Lääne maakonna parimaid laskmises. Arvuka osavõtu, püssi ja püstolilaskmise erinevuse tõttu peeti võistlusi mitmel nädalavahetusel.

LÜGi õpilaste tulemused:

40 lasku õhupüstolist – 1. koht Elari Tahvinov (11.M, fotol vasakul), 2. koht  Karl Gregor Jakk (12.Ü, fotol keskel)

60 lasku õhupüstolist – 1. koht  Elari Tahvinov 

30 lasku vabapüstolist – 2. koht Elari Tahvinov

30 lasku lamades spordipüssist – 2. koht Jander Korpe (11.M)

3×10 lasku spordipüssist – 3. koht Kärt Vassar (12.M)

20+20 spordipüstolist – 2. koht Karl Gregor Jakk

Loe lähemalt Läänlasest

Foto erakogu

Klassidevahelised korvpallivõistlused

28. novembril toimusid klassidevahelised korvpallivõistlused.

10. klasside arvestuses võitis 10.H klass.

11. klasside arvestuses võitis 11.LR klass.

12. klasside arvestuses võitis 12.LR klass.

Superfinaali võitis 10.H klass.

Sopsuvõistluse võitjaks tuli 12.LR võistkond.

Vaata pildigaleriid siit