Reedel, 20. septembril peale teist tundi sõitsid 10.LR õpilased loodusesse õppima – toimus Läänemaa looduskeskkonna kursuse praktiline väljasõit loodusesse.

Õppepäeva alustati Veski karjääri õpperajal. Edasi liiguti Nõva sadamasse, kus õpiti tundma Läänemere karpe. Retke järgmises kohas – Lepaaugu järve ääres – tutvuti jäänukjärvede tekkelooga.

Loode-Eesti rannikute eripära on jõgede ränne, mida käidi uurimas Veskijõe suudmealal, Keibu lahe ääres.

Enne Peraküla randa minekut peatuti Vanajõe sängi juures, kus retkejuht selgitas sängi kinnikasvamise põhjust.

Peraküla rannas olid hästi märgatavad ja leitavad kõik luidete arenguetapid.

Retke lõpus külastati RMK Nõva looduskeskust, kus õpilased said vaadata kolme õppefilmi, töötada mikroskoobiga, määrata kivimeid, näha ekspositsiooni Nõva elurikkusest ning uurida Neugrundi kraatri süvageoloogiat.