Konkursi eesmärk on pakkuda koolinoorte uurimistöödele võistluslikku väljundit ning motiveerida ja innustada noori teaduslikumale teemakäsitlusele uurimistööde tegemisel.

Konkursitööde esitamise tähtaeg oli 20. veebruar. Esimeses voorus hindas õpilastöid komisjon ja valis välja kuni sada tööd, mille autorid kutsutakse konkursi II ehk posterettekannete vooru.

LÜGi 11.LR klassi õpilane Marie Põlluaed tegi oma uurimistöö teemal „Eritüübiliste elamute ehituslike tegurite mõju pinnaseõhu ja siseõhu radooni kontsentratsiooni seosele Haapsalu linna näitel“.

Marie töö osutus valituks II vooru, mis toimub  16.-17. aprillil Eesti Rahva Muuseumis.

Marie juhendajad on Imbi Raudkivi LÜGist ning Taavi Vaasma ja Madis Kiisk Tartu Ülikoolist.

Fotol Imbi Raudkivi ja Marie Põlluaed