Reedel, 11. oktoobril sõitsid 10. ja 11. sotsiaalsuuna õpilased Lõuna-Läänemaale, et tutvuda kesk- ja muinasaegsete muististega. Õppekäiku juhtis Läänemaa tuntuim arheoloog Mati Mandel.

Päeva alustati Lihula linnusevaremetest. Hiljem tutvuti Virtsu vasallilinnuse varemetega, mida on viimastel aastatel hakatud renoveerima. Muinasaegsetest linnustest meeldis õpilastele enim Vatla ehk Karuse linnus, mis on tüüpiline neemiklinnus.

Salevere Salumäel vaadati lausa 2000 aasta vanuse müüri alust, ent objekti tähtsuse tajumine oli keeruline.

Kultusekividest nähti Kokuta liukivi ja Virtsu ohvrikivi. Karuse kirikus nähti haruldasi hauaplaate, millel on ilmselt kujutatud 1270. aastal Karuse lahingus langenuid.