Tartu Ülikooli usuteaduse doktorant Age Ploom pidas 20. jaanuaril LÜGis loengu islami ajaloost, moslemite olemusest, mõtteviisist, kommetest.

Age Ploom jagas samal päeval sotsiaalmeedias ka oma muljeid: “Ühest klassist oli vahepeal terve kool saanud, nii et aula oli gümnasiste ja õpetajaid täis, kõik ei mahtunud istumagi, mõni pidi seisma seina ääres ja osad olid ka rõdul kohad sisse võtnud. Ma sain mikrofoni, kuna mu hääl ei oleks vastupidanud seda 1.15 tundi kõval häälel rääkimist. Lava peale ma ei roninud, aga vahepeal lava ääre peal istusin küll, sest muudmoodi oli võimatu eestikeelsest Koraani tõlkest midagi ette lugeda, kui ühes käes oli mikrofon. Mingi hetk oli mul tõsine parteikoosoleku tunne, sest tõesti kõik kuulasid ja keegi ei ajanud naabriga juttu …”