Muusikapäev Mando Trioga

1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval esines Läänemaa Ühisgümnaasiumis kontserdiga Mando Trio.

MandoTrio on kolmest energiat täis noorest mandoliinimängijast koosnev pärimusklassikat ning omaloomingut viljelev koosseis.

Vaata pilte siit.

Loe Lääne Elu artiklit kontserdi kohta siit

LÜGi õpilaste koomiksite näitus Läänemaa keskraamatukogus

LÜGi õpilaste koomiksinäitus „Meie naaber Soome“ avas Läänemaa keskraamatukogus EV100 kunstiprojekti „Noor, loo, too – kunst raamatukokku“.

Näitus on üleval 2. veebruarini.

Koomiksite konkurss „Meie naaber Soome“ korraldati LÜGis oktoobris toimunud hõimunädalal, mis tänavu oli Soome ja Eesti 100 raames pühendatud soomlastele.

Loe lähemalt Lääne Elust

Foto Arvo Tarmula

Autor 10.H õpilane Markus Häidberg

Elari Tahvinov ja Karl-Armin Võsur võitsid noorte meistrivõistlustelt laskmises kolm medalit

Põlvas toimunud Eesti kuni 16-aastaste meistrivõistlustel laskmises võitsid LÜGi õpilased kaks hõbe- ja ühe pronksmedali.

10.M õpilane Elari Tahvinov (fotol vasakul) võitis kaks hõbemedalit. Esimese spordipüstoli ilmuva märgi harjutuses ja teise harjutuses 40 lasku õhupüstolist.

Olümpia kiirlaskmises tuli poistest pronksmedalile 10.H õpilane Karl-Armin Võsur (fotol paremal).

Loe lähemalt Lääne Elust

Foto Mati Seppi

Maavanem kutsus tublimad õpilased vastuvõtule

Läänemaa koolide tublimad õpilased olid 24. mail kutsutud maavanema ja Läänemaa omavalitsuste liidu esimehe vastuvõtule.

Vastuvõtul olid nii üle-eestilistel kui ka Läänemaa aineolümpiaadidel silma paistnud õpilased, samuti ainevõistluste, õpilaskonkursside ja koolispordi liidu võistluste parimad.

LÜGi õpilastest olid vastuvõtule kutsutud:

Ants Lobjakas, Antti Antikainen, Johanna Liiv, Kaarel Koit, Karolin Kängsepp, Kaspar Karja, Kelly-Karen Jõeleht, Kertu Kiivit, Laura Lazarev, Margit Paat, Orm Jondalar Jürgenson, Piia Tomingas (fotol), Sebastian Lehis, Siim Pikkaro, Tormi Peterson, Anette Nodapera, Elis Aksli ja Jarita Maaria Rintamäki

Loe lähemalt ja vaata pilte siit

Kunstistuudiot tutvustav töötuba

Reedel, 19. mail tõi LÜGi 10. klassi õpilastele koolipäeva vaheldust töötuba. Tiiu Randmann-Mihkla tutvustas sügisel tööd alustavat noorte kunstistuudiot.

Selles, et kunsti tegemine tõesti lõbus on, said kõik osalised ise veenduda.

Ka kunstistuudio tegemised saavad olema eelkõige lõbusad ja väga mitmekülgsed, lisaks ei pea stuudiosse soovijal mingeid erilisi kunstiandeid olema, vaid piisab lihtsalt uudishimust ja soovist katsetada ning kätt proovida. Stuudio liige saab soovi korral kunstistuudio kursuse oma kooli valikaineks valida.

Stuudiosse registreerida saab 31. maini. Vaata lähemalt siit

Marie Urvik on Eesti naiste käsipallimeister

Tänavused Eesti naiste käsipallimeistrivõistlused võitis Reval-Sport/Padise/Lasnamäekelle koosseisus mängib ka LÜGi 11.SST õpilane Marie Urvik (2. reas paremalt esimene).

Marie Urvik oli oma võistkonna üks suurimatest skooritegijatest.

Loe lähemalt ERR lehelt

Tutipidu

20. aprillil toimus LÜGis Tutipidu, mille raames oli kooli peal näha lõbusates ja armsates riietes abituriente.

Loe Tutipeost lähemalt siit