LÜGi õpilased edukad Läänemaa meistrivõistlustel laskmises

Laskurid selgitasid Lääne maakonna parimaid laskmises. Arvuka osavõtu, püssi ja püstolilaskmise erinevuse tõttu peeti võistlusi mitmel nädalavahetusel.

LÜGi õpilaste tulemused:

40 lasku õhupüstolist – 1. koht Elari Tahvinov (11.M, fotol vasakul), 2. koht  Karl Gregor Jakk (12.Ü, fotol keskel)

60 lasku õhupüstolist – 1. koht  Elari Tahvinov

30 lasku vabapüstolist – 2. koht Elari Tahvinov

30 lasku lamades spordipüssist – 2. koht Jander Korpe (11.M)

3×10 lasku spordipüssist – 3. koht Kärt Vassar (12.M)

20+20 spordipüstolist – 2. koht Karl Gregor Jakk

Loe lähemalt Läänlasest

Foto erakogu

Maria Palk sai ettevõtlikkuskonkursil teise koha

LÜG 11. klassi õpilane Maria Palk sai haridusministeeriumi ettevõtlikkuskonkursil 16–26aastaste õppurite sotsiaalse teo kategoorias teise koha kaardimänguga „Mälukas”, mis teadvustab noortele uimastite kahjulikkust.

“Mälukas” sai alguse õpilasfirmade loomise ürituselt “Hakkaton”, kus eelmisel õppeaastal osales 10.M klassi tiim.

Konkurss toimus Euroopa sotsiaalfondi toetatava ettevõtlusõppe programmi „Edu ja tegu” raames.

Loe lähemalt siit

Fotol Maria Palk ja Rasmus Valdmann auhinnatud kaardimänguga. Foto Foto Kalev Lilleorg

Peeter Kaus ja Ele-Riin Niit edukad laskmises

Kuni 16-aastaste Eesti meistrivõistlustel laskmises Põlvas võitis LÜGi 10.M õpilane Peeter Kaus (fotol keskel) olümpiakiirlaskmises hõbemedali ja spordipüstoli ringmärgis pronksmedali.

10.S õpilane Ele-Riin Niit (fotol vasakul) võitis hõbemedali ilmuva märgi (silueti) harjutuses.

Elari Tahvinov võitis Soomes laskmises esikoha

Soomes Loviisas toimunud laskmise võistlustel võitis LÜGi 11.M õpilane Elari Tahvinov (fotol vaksakul) esikoha noormeeste harjutuses 60 lasku õhupüstolist 539 silmaga. Auhinnaks sai ta kuldplaadi Loviisa tuumaelektrijaama kujutisega.

3. koha ja pronksplaadi teenis samas arvestuses 12.Ü õpilane Karl Gregor Jakk (fotol keskel) 527 silmaga.

Foto Mati Seppi

Muusikapäev Mando Trioga

1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval esines Läänemaa Ühisgümnaasiumis kontserdiga Mando Trio.

MandoTrio on kolmest energiat täis noorest mandoliinimängijast koosnev pärimusklassikat ning omaloomingut viljelev koosseis.

Vaata pilte siit.

Loe Lääne Elu artiklit kontserdi kohta siit

LÜGi õpilaste koomiksite näitus Läänemaa keskraamatukogus

LÜGi õpilaste koomiksinäitus „Meie naaber Soome“ avas Läänemaa keskraamatukogus EV100 kunstiprojekti „Noor, loo, too – kunst raamatukokku“.

Näitus on üleval 2. veebruarini.

Koomiksite konkurss „Meie naaber Soome“ korraldati LÜGis oktoobris toimunud hõimunädalal, mis tänavu oli Soome ja Eesti 100 raames pühendatud soomlastele.

Foto Arvo Tarmula

Autor 10.H õpilane Markus Häidberg