Koolist

1. septembril 2013. a alustas Haapsalus Wiedemanni tänaval taas Läänemaa Ühisgümnaasiumi nime kandev riigikool (Läänemaa Ühisgümnaasiumi nimeline kool töötas selles majas ka aastatel 1923-1938).

Endise Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi koolimaja renoveeriti 2012.-2013. a täielikult. Klassiruumid, loodusainete laborid ja arvutiklass olid saanud kaasaegse sisustuse ning õppekorraldus uue näo.

Koolis õpivad ainult 10.-12. klasside õpilased, kellele pakutakse  kvaliteetset ja valikuterohket gümnaasiumiharidust. Õpilane saab valida erinevate õppesuundade vahel. Lisaks suunakursustele võimaldatakse õpilastele ka ülekoolilisi valikaineid.

Õppeaasta on jagatud viieks perioodiks ja õppetunni pikkus on 75 minutit. Olulisel kohal on õppekäigud ning huvitavad suunapäevad väljaspool kooli. Õppimist toetab põhjalikult läbimõeldud ning heal tasemel tunniväline tegevus.

Läänemaa Ühisgümnaasium teeb koostööd teiste riigigümnaasiumitega ning lähtub oma tegemistes riigigümnaasiumite kvaliteedikokkuleppest.

Riigigumnaasiumide kvaliteedikokkulepe

Haldusjärelevalvet teostavad:

Haridus- ja Teadusministeerium

Kristin Hollo, välishindamisosakonna juhataja, tel 735 0206, kristin.hollo[at]hm.ee

Lääne Maavalitsus

Mare Tereping, haridus- ja sotsiaalosakonna nõunik, tel 472 5643, Mare.Tereping[at]laane.maavalitsus.ee