SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid konkurssi “1982” võitja on 10.LR klass

2018. aasta veebruaris avatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul Haapsalu raekojas näitus„1982“.

Seoses näitusega kutsuti noori leidma kodudest üles asju, mis on pärit aastatest 1980-1986 ja saatma neist esemeist muuseumile fotosid koos kirjeldusega. Muuseumi žürii valis välja põnevamad esemed raekojas toimuvale näitusele. Lisaks avati saadetud  fotodest väike veebinäitus.

Veebinäituse võitis 10.LR klass.

LÜGi 10.LR klassi õpilased olid kõige aktiivsemad võistlusel osalejad, samuti olid nende poolt koostatud esemete kirjeldused kõrgetasemelised.

Riigikohtu kaasuskonkursi võitis Annabel Uustalu

Riigikohtu 98. aastapäevale pühendatud kaasuskonkursil saavutas 10. klasside arvestuses I koha LÜGi 10.H õpilane Annabel Uustalu (fotol). Annabeli juhendaja on Kaili Uustalu.

II koha sai Anni Kallas (10.H), kelle juhendaja on Vaima Valk.

Loe konkursist ja esitatud töödest lähemalt siit

Loe Riigikohtu parimate õpilastööde tunnustamisest siit

Geograafiaolümpiaadi võitis Piia Tomingas

Detsembris 2017 toimunud piirkondliku geograafiolümpiaadi võitis LÜGi 12.M klassi õpilane Piia Tomingas, kes kutsuti ka vabariiklikku vooru.

II koha sai Arlethe Annus (10.H) ja III koha Kertu Kiivit (12.R). Napilt neljandaks jäi Laura Lazarev (11.LR).

Kõigi nelja õpilase õpetaja on Imbi Raudkivi.

Bright Minds´i programmi õpilased motivatsioonipäeval Speed Date

9. jaanuaril toimus TTÜ Mektory keskuses järjekordne Bright Minds koolitusprogrammi üritus – motivatsioonipäev Speed Date.

LÜGist osalesid kõik programmiga liitunud 15 õpilast kümnendatest klassidest.

Motivatsioonipäeval sai iga meeskond suhelda erinevate mentoritega/ettevõtjatega – neid oli õpilastele nõu jagamas kokku 15.

Meeskonnad said ettevõtjatelt palju kontakte oma toote/teenuse arendamiseks, samuti turundusnippe ja “ohtudest hoidumise” näpunäiteid.

Loe motivatsioonipäevast lähemalt siit

LÜGi õpilaste koomiksite näitus Läänemaa keskraamatukogus

LÜGi õpilaste koomiksinäitus „Meie naaber Soome“ avas Läänemaa keskraamatukogus EV100 kunstiprojekti „Noor, loo, too – kunst raamatukokku“.

Näitus on üleval 2. veebruarini.

Koomiksite konkurss „Meie naaber Soome“ korraldati LÜGis oktoobris toimunud hõimunädalal, mis tänavu oli Soome ja Eesti 100 raames pühendatud soomlastele.

Loe lähemalt Lääne Elust

Foto Arvo Tarmula

LÜGi noored osalesid kogukonnapraktika programmis

Kogukonnapraktika on programm, mille käigus abituriendid siirduvad valitud vabaühendustesse lühiajalisele praktikale. Saadud kogemused aitavad noorel saada heaks kodanikuks, kes on valmis panustama kohalikku ellu.

LÜG on osalenud programmis alates 2014. aasta sügisest, olles üks esimesi kogukonnapraktika koole Eestis.

2017. aasta novembris ja detsembris oli 40 LÜGi õpilast praktikal 11 vabaühenduses, täites endale meelepäraseid ja arendavaid ülesandeid.

Loe kogukonnapraktikast lähemalt siit

11.M õpilaste suunapäev Tallinnas

19. detsembril käisid 11. majandusklassi õpilased Tallinnas suunapäeval.

Päeva tegevused jagunesid kolme ossa. Esimesena külastasid õpilased ettevõtet Äripäev AS, kus õpilasi võttis vastu Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

Kristiine Keskuses pidid õpilased leidma ühe teenindusettevõtte ning kaardistama selle klienditeekonna.

Tallinna Tehnikakõrgkooli külastuse kava sisaldas lisaks ringkäigule koolis ka nelja töötuba erinevates laborites.

Loe suunapäevast lähemalt siit

Autor 10.H õpilane Markus Häidberg