12.H klassi suunapäev Viljandisse

8. novembril 2017. a käisid humanitaarsuuna abituriendid karjääri- ja teatriõppepäeval Viljandis: külastati TÜ Viljandi kultuuriakadeemiat, osaleti sealsetes töötubades, kohtuti TÜVKA teatrikunsti eriala 12. lennu üliõpilastega ja vaadati hiljem Ugala teatri väikeses saalis samade üliõpilaste esimest diplomilavastust „Primavera Paunveres“, enne etendust oli veel võimalus saada osa ekskursioonist värskelt renoveeritud Ugala teatri kaunis majas.

Loe suunapäevast lähemalt siit

Eesti diplomaatia 100. aastapäevale pühendatud loengud

Seoses Eesti diplomaatia 100. aastapäevaga esinesid LÜGis 17. novembril välisministeeriumi esindajad.

Diplomaat Jüri Trei pidas loengu Eesti välispoliitika ajaloost ning diplomaatilisest protokollist ja etiketist. Teda assisteeris välisministri nõunik Madis Roodla.

Tiina Kallasmaa, konsulaarabi büroost, esines teemal „Reisi targalt“.

Loe pikemalt siit

12.M õpilased suunapäeval Pärnus

Teisipäeval, 14. novembril käisid 12.M klassi õpilased suunapäeval Pärnus.

Külastati Pärnu Kutsehariduskeskust, kus õpilased said ülevaate koolist ja kooli õppevõimalustest.

Tootmisettevõtete tuuril külastati puidutööstusettevõtet Ecobirch ASi ja vooditekstiilide tootjat ASi Wendre.

Päeva lõpus väisati Maarja-Magdaleena Gildi, mis on käsitöölisi ja rakenduskunstnike ühendav loomekeskus.

Loe suunapäevast lähemalt siit

Kiidame väga hea õppimise eest I perioodil

Arlethe Annus 10.H
Kertu Kiivit 12.R
Denis Salihov 12.R

Väitlusklubi jõudis Presidendi väitlusturniiri finaali

LÜGi väitlusklubi osales 5. novembril 2017 Kadrioru Saksa Gümnaasiumis toimunud Presidendi väitlusturniiril.

Turniiril väideldi teemal “Poliitilised kampaaniad koolides peaksid olema keelatud”.

LÜGi esindasid Helen Lember (12.H kl), Kristiina Köster (12.M), Jarita Maaria Rintamäki (11.M) ja varumängija Rachel Sarapuu (10.M).

Kokkuvõtvalt saavutati meeskondlikult kõrge 5. koht, mis tagas pääsu finaalvõistlusele.

Spiikrite arvestuses saavutas Kristiina 6. koha, Helen 10. koha ja Jarita Maaria 15. koha (50 spiikrist).

Loe väitlusvõistlusest lähemalt siit

Fotol LÜGi võistkond koos Tallinna Inglise Kolledži I võistkonnaga

Säutsupääsuke Keiti Vilms LÜGis

LÜGi külastas 31. oktoobril Keiti Vilms, kes 2016. aastal pälvis keeleteo rahvaauhinna Facebookis ja Twitteris avaldatud kalambuuride eest ning kellelt on ilmunud Eesti esimene säutsukogumik „@keitivilms”.

Vilms rõhutas õpilastele, et eesti keel on üks rikkamaid keeli maailmas, Keiti Vilmsi näited kõnelesid tegelikult enda eest. Vilms pani ka mõtlema kirjanduse olemuse üle.

Loe kohtumisest lähemalt siit

Noorte Metsaülikooli 2017

III Noorte Metsaülikool toimus 20.-23. oktoobril Viljandi Gümnaasiumis.

Selle aasta teemaks oli „Eesti 200 – eile, täna, homme”.

LÜGi esindasid õpilased Anette Marilin Villand, Ksenija Ivanova, Gert Käsk, Vadim Konov, Joosep Altmets ja LÜGi vilistlane Sandra Saarniit.

Loe metsaülikoolist lähemalt siit

Hõimunädal LÜGis

LÜGis lõppes hõimunädal, mis tänavu oli pühendatud soomlastele.

Sööklas pakuti Karjala pirukaid, üleval oli näitus muumitrollide loojast Tove Janssonist, avati koomiksinäitus „Meie naaber Soome“.

Hõimunädalal kohtus õpilastega Eestis õppiv Soome tudeng Venla Rantanen (fotol) ja Soomes elav ajakirjanik Enriika Vunk.

Loe hõimunädalast lähemalt Läänlasest

Hõimunädala viktoriini tulemused

Õigesti vastasid:

Madleen Vapper 12.H

Kaarel Koit 12.SST

Markus Häidberg 10.H

Kati Kahn 10.M

Mihkel Kurisman 10.M

Kelly Pahk 10.M

Laura Rohilaid 10.M

Peaauhinnaks oli raamat Muumitrolli mõtete ja rõõmsate tõdemustega. Loosiõnn naeratas Madleen Vapperile.

Kõigi vastanute vahel loositi välja ka kaks lohutusauhinda. Lohutusauhinna said Anni Kallas ja Minna-Liisa Vikman 10.H klassist.

Aitäh vastajatele!

LÜGi V monarh on Hanna-Liina Salumets

Läänemaa Ühisgümnaasiumi V monarh on Hanna-Liina Salumets.

Asepäälikuks valiti Liivia Lints.

Juhatuse liikmeteks valiti  Gert Käsk ja Marko Maisalu,
infopäälikuks  Anette Lunev

Loe monarhi valimise nädalast lähemalt siit

Vaata pilte siit